Národní třída 43
110 00 Praha 1
224 230 950
602 283 431 artiris@iol.cz

Rekvalifikační kurzy s akreditaci MŠMT

Rekvalifikační kurzy

Kosmetické služby

Zahrnuje veškeré kosmetické úkony - určení typu pleti, komplexní kosmetickou masáž obličeje, šíje a dekoltu, čištění pleti, úpravu řas a obočí, depilaci, masky, zábaly, jednotlivé typy líčení - denní, večerní, slavnostní, business make-up, dermatologii, kosmetické materiály - složení kosmetických produktů a jejich působení na pleť, zdravovědu, hygienu a první pomoc, hygienické předpisy pro práci v kosmetickém salonu, bezpečnost práce, přístroje používané v kosmetice, Živnostenský zákon, základy podnikání a obchodní činnost. Kurz obsahuje také vizážistiku a barevnou typologii.

Kadeřnické a holičské práce

Zahrnuje veškeré kadeřnické úkony, tj. diagnostiku vlasů a vlasové pokožky, mytí vlasů, masáž hlavy, foukanou, stříhání jednotlivými technikami (nůžkami, efilačními nůžkami, strojkem, přes prsty, přes hřeben), dámské stříhání (plastický střih, tupý střih, top střih), pánské stříhání (plastický střih, tupý střih, mix střih, do vytracena), vodovou ondulaci, preparaci vlasů - trvalou, barvení a odbarvování vlasů, melírování, večerní a společenské účesy, dermatologii, zdravovědu, hygienu a první pomoc, bezpečnost práce, kadeřnické materiály - jejich složení a působení na vlasy a pokožku, Živnostenský zákon, základy podnikání a obchodní činnost. Teorii kadeřnictví vyučuje paní Helena Komendová, spoluautorka učebnic kadeřnictví.

Manikúra včetně nehtové modeláže

Zahrnuje klasickou manikúru suchou i mokrou, nehtovou modeláž technikami UV světlem tvrzené gely, acryl, gel lak, acrygel, francouzskou manikúru, P-shine, nehtové zdobení štětcem klasické, z ruky a 3D, masáž ruky, parafínový zábal, práci s frézkou, diagnostiku nehtů a pokožky rukou, dermatologii, hygienu a první pomoc, bezpečnost práce, Živnostenský zákon a základy podnikání, obchodní činnost.

Pedikúra včetně nehtové modeláže

Zahrnuje klasickou pedikúru, ošetření kuřího oka, ošetření zarůstajícího nehtu, zásady obouvání a nožní gymnastika, masáž nohy, nehtovou modeláž nehtů na noze - UV gel, acryl, korektura poškozeného nehtu, lakování nehtů, diagnostiku nehtů a pokožky nohou a případné kontraindikace provedení pedikerského ošetření, dermatologii, ortopedii, hygienu a první pomoc, bezpečnost práce, Živnostenský zákon, základy podnikání a obchodní činnost.

Vizážistika a barvové poradenství

Zahrnuje zásady a nácvik jednotlivých typů líčení - denní, business make-up, večerní, slavnostní, foto make-up, divadelní, fantazijní a historické, francouzské, orientální - shiseido, barvové poradenství a typologii (tvar obličeje, barva pleti, účes, typ postavy, jejich úpravy a korekce), diagnostika pleti, bezpečnost práce, Živnostenský zákon a základy podnikání, obchodní činnost.

Sportovní a rekondiční masáže

Zahrnuje klastickou sportovní a rekondiční masáž jednotlivých partií i celého těla, speciální typy masáží - masáž pro zlepšení výkonnosti, masáž na odstranění únavy, pohotovostní masáž, masáž v přestávkách mezi výkony, sportovně kosmetická masáž, automasáž, masážní hmaty, kontraindikace masáže, anatomii, dermatologii, zdravovědu, hygienu a první pomoc, bezpečnost práce, historii masáží, Živnostenský zákon, základy podnikání a obchodní činnost. V kurzu vyučují pedagogové z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, kurz vede pan MUDr. Josef Kvapilík, autor učebního textu i videokazety.

Další zájmové kurzy

Prodlužování řas metodou řasa na řasu
Trvalá na řasy
Semipermanentní mascara
Denní líčení, večerní líčení

ARTIRIS

Národní třída 43
110 00 Praha 1
Tel.: 224 230 950
602 283 431
E-mail: artiris@iol.cz